Zespół
Joanna Dusza-Wojciechowska
j.dusza.wojciechowska@gmail.com
Jestem absolwentką kierunku psychologia na UAM w Poznaniu (1997-2001) – specjalność psychologia kliniczna. Ukończyłam 4-letnią szkołę psychoterapii psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym oraz 2-letnie Studium Socjoterapii Dzieci i Młodzieży.
Mam ponad dwudziestolotenie doświadczenie w pracy klinicznej i psychoterapeutycznej z dziećmi, młodzieżą i ich rodzinami. Zdobywałam je pracując na Oddziale Psychiatrii Dzieci i Młodzieży i Oddziale Dziennym Psychiatrycznym dla Dzieci w Toruniu oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Toruniu a później w Poznaniu.
Od ponad dwunastu lat jestem psycholożką w poznańskim szpitalu pediatrycznym – Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem oraz prowadzę praktykę prywatną.
Swoją wiedzę teoretyczna i praktyczną poszerzałam w ramach specjalizacji z psychologii klinicznej, zakończonej państwowym egzaminem specjalizacyjnym w 2011 r. Aktualnie jestem w trakcie procesu certyfikacji.
Pracę terapeutyczną regularnie superwizuję u certyfikowanych superwizorów. Dostosowuję swoją praktykę terapeutyczną do najnowszych standardów, badań i
osiągnięć w tej dziedzinie, regularnie uczestnicząc w seminariach i konferencjach.
W Ośrodku “Stacja Psychoterapia” prowadzę psychoterapię indywidualną, gdzie integruję psychodynamiczne rozumienie człowieka z posiadaną wiedzą kliniczną. Udzielam również konsultacji rodzicom i opiekunom (wstępna diagnoza, ustalenie dalszej ścieżki diagnostyczno – terapeutycznej,wspieranie rodziców w rozumieniu i radzeniu sobie z własnymi uczuciami oraz reakcjami wobec dziecka, udzielenie wskazówek dotyczących procesu rozwoju i wychowania ich dzieci).
W pracy zarówno z małymi dziećmi jak i młodymi osobami zależy mi przede wszystkim na stworzeniu klimatu zaufania i poczucia bezpieczeństwa. Szczególnie ważne jest dla mnie otwartość na drugiego człowieka oraz dostrzeganie i szacunek dla jego indywidualności.
Obszary mojej pracy to między innymi:
- Zaburzenia nastroju, depresyjne czy zaburzenia lękowe
- Zaburzenia zachowania i emocji
- Zaburzenia stresowe
- Trudności w relacjach np. (w rodzinie, z partnerem, z rówieśnikami)
- Trudności związane z tożsamością i samooceną
- Problematyka związana z trudnościami w rozwoju, np. w osiąganiu ważnych etapów rozwojowych takich jak separacja od rodzica, budowanie własnej tożsamości czy konieczność adaptacji do nowych sytuacji życiowych.
Zapraszam do kontaktu