Zespół

Joanna Dusza-Wojciechowska

+48 667 997 781

j.dusza.wojciechowska@gmail.com

Jestem absolwentką kierunku psychologia na UAM w Poznaniu (1997-2001) – specjalność psychologia kliniczna. Ukończyłam 4-letnią szkołę psychoterapii psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym oraz 2-letnie Studium Socjoterapii Dzieci i Młodzieży.

Mam ponad dwudziestolotenie doświadczenie w pracy klinicznej i psychoterapeutycznej z dziećmi, młodzieżą i ich rodzinami. Zdobywałam je pracując na Oddziale Psychiatrii Dzieci i Młodzieży i Oddziale Dziennym Psychiatrycznym dla Dzieci w Toruniu oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Toruniu a później w Poznaniu. 

Od ponad dwunastu lat jestem psycholożką w poznańskim szpitalu pediatrycznym –  Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem oraz prowadzę praktykę prywatną.

Swoją wiedzę teoretyczna i praktyczną poszerzałam w ramach specjalizacji z psychologii klinicznej, zakończonej państwowym egzaminem specjalizacyjnym w 2011 r.  Aktualnie jestem w trakcie procesu certyfikacji.

Pracę terapeutyczną regularnie superwizuję u certyfikowanych superwizorów. Dostosowuję swoją praktykę terapeutyczną do najnowszych standardów, badań i

osiągnięć w tej dziedzinie, regularnie uczestnicząc w seminariach i konferencjach. 

W Ośrodku “Stacja Psychoterapia” prowadzę psychoterapię indywidualną, gdzie integruję  psychodynamiczne rozumienie człowieka z posiadaną wiedzą kliniczną. Udzielam również konsultacji rodzicom i opiekunom (wstępna diagnoza, ustalenie dalszej ścieżki diagnostyczno – terapeutycznej,wspieranie rodziców w rozumieniu i radzeniu sobie z własnymi uczuciami oraz reakcjami wobec dziecka, udzielenie wskazówek dotyczących procesu rozwoju i wychowania ich dzieci).

W pracy zarówno z małymi dziećmi jak i młodymi osobami zależy mi przede wszystkim na stworzeniu klimatu zaufania i poczucia bezpieczeństwa. Szczególnie ważne jest dla mnie otwartość na drugiego człowieka oraz dostrzeganie i szacunek dla jego indywidualności.

Obszary mojej pracy to między innymi:

  1. Zaburzenia nastroju, depresyjne czy zaburzenia lękowe
  2. Zaburzenia zachowania i emocji
  3. Zaburzenia stresowe
  4. Trudności w relacjach np. (w rodzinie, z partnerem, z rówieśnikami)
  5. Trudności związane z tożsamością i samooceną
  6. Problematyka związana z trudnościami w rozwoju, np. w osiąganiu ważnych etapów rozwojowych takich jak separacja od rodzica, budowanie własnej tożsamości czy konieczność adaptacji do nowych sytuacji życiowych.

Zapraszam do kontaktu

 

Zapraszam do kontaktu

Jeśli potrzebujesz wsparcia, psychoterapii, konsultacji lub nurtują Ciebie pytania w tym obszarze chętnie Tobie pomogę. Razem możemy znaleźć najlepsze rozwiązania i dobrać plan pomocy dla Ciebie.